Számokhoz tartozó alapminőségek és egy kis érdekesség!
Sziasztok!
A számokhoz tartozó alapminőségek minisorozatot, amely a facebookon futott, most összefoglaltam egy blogbejegyzésben, hogy könnyebben áttekinthető legyen.
A számok nem csak mennyiséget jelentenek, mint ahogy azt sokan ismerik és használják, hanem minőséget is. Tehát egyik szám sem több vagy kevesebb, ha a minőség felöl közelítjük meg a témát. Különböznek, más a rezgésük és más energiákat hoznak magukkal.
+Egy kis érdekesség
- A kínai kultúrában az egyes szám a szerencse és az egység szimbóluma.
- Egyes vallásokban, egy az Isten, az Egység, mindennek a kezdete. Az egyes szám a Szentháromság első személyét, az Atyát is képviselheti.
- A dualitás. a kettősség eredete, hiszen 1+1 az kettő.
- A misztikus középpont.
+Egy kis érdekesség
- A kínai kultúrában kettes számnak sok jelentése van, az egyik legfontosabb a yin és yang fogalma, melyből létrejön életlehelet (csi), amely a két erő harmóniáját eredményezi. A jin-jang kettősségének és a harmóniára való törekvésnek legismertebb példája a fengsuj tudománya.
- A kettő a polaritás, az ellentétek száma is.
- A keresztény kultúrában az ószövetség írja le a teremtéstörténetben az égi és földi vizek szétválasztását, ezzel megteremtve az égi ás földi dolgok kettősségét.
+Egy kis érdekesség
- A hármas szám szakrális szám, az Isteni Szentháromság száma. 1 + 2 = 3 azt szimbolizálja, hogy az Ég (1) és a Föld (2) egyesülése létrehozta az embert, s ezzel teljessé lett az Isteni megnyilvánulás.
- Ismert hármasok: Apa+Anya+Gyermek, Atya+Fiú+Szentlélek, Brahma+Visnu+Siva.
- A mítoszok és mesék alapszáma is: három próba, három kívánság és három a magyar igazság is.
+Egy kis érdekesség
- A kínai kultúrában, de gyakran más kelet-ázsiai országokban is a négyes számhoz negatív tulajdonságot társítanak, mivel annak hangzása hasonlít a halál szó kiejtéséhez. Ahogy a nyugati kultúrában a 13-as szám hoz balszerencsét, náluk a négyes. Pont ezért ott is gyakori, hogy egyes épületekben, szállodákban nincs negyedik emelet.
- Négyes szám megjelenik például a Bibliában is, mint a négy nagy folyó. De nem kell messzire menni, a mindennapjainkban is sűrűn előfordul mint a négy égtáj vagy négy elem (föld, víz, levegő, tűz).
+Egy kis érdekesség
- A kínai kultúrában az öt elem elmélete szerint, mely a fa, tűz, föld, fém és víz, mindennek az alapvető elemei az univerzumban. Az öt elem elméletét használják a dolgok közti kölcsönhatások és kapcsolatok leírására is.
- Az öt elem máshol is megjelenik a történelem során. Az ókori tudományok szerint a víz, föld, levegő és tűz mellett volt egy ötödik elem is, az éter, vagy más néven a kvintesszencia.
- A pentagramma, azaz ötágú csillag sok kultúrában mágikus vagy szimbolikus jelentőséggel bír.
+Egy kis érdekesség
- A keleti hitvilágban a hatos számhoz a gazdagságot, szerencsét, jólétet kapcsolják. Így náluk a 666 egy szerencsés párosítás, ami triplán jót jelent. Ezzel szemben a nyugati kultúrában a sátán számának számít. A Bibliában a Fenevad száma, melyet az antikrisztushoz kötnek.
- A hat eggyel kevesebb mint a hét, ami a tökéletesség száma a Bibliában, ezért minden rosszat, tökéletlen dolgot ehhez társítanak.
- Egyébként még egy fóbia is kapcsolódik hozzá, a hexakosioihexekontahexafóbia, amely lényegében a 666-os számtól való félelmet jelenti.
+Egy kis érdekesség
- A hetes szám egy misztikus szám és egyben az én kedvenc számom is.
- A mindennapi életünkben számos helyen szembe találkozhatunk vele: a hét napjai, szivárvány, hét csakra, az ókori világ hét csodája.
- A hetes szám a vallásokban is több helyen megjelenik, a Bibliában: Isten a világot hat nap alatt teremtette, és a hetedik napon megpihent. A menóra, a zsidók hétágú gyertyatartója. Buddha a születése után hét lépést tett minden irányba, és hét napig meditált a megvilágosodás elérése után.
- A mesékben is rengeteg példát találunk: Hófehérke és a hét törpe, a hét kecskegida, a hétmérföldes csizma, a hétfejű sárkány.
+Egy kis érdekesség
- Buddha tanítása szerint a nemes nyolcrétű ösvény követése a szenvedés megszüntetéséhez és megvilágosodáshoz vezető út.
- A Bibliában Noé és felesége, valamint három fia és feleségeik, összesen nyolcan élték túl az özönvizet.
- A kínai kultúrában a nyolcas szám a szerencse és a jólét szimbóluma. A nyolcas kiejtése hasonlít a gazdagság és a virágzás szavakéhoz, náluk pedig, azt hogy egy adott számhoz milyen értelmet társítanak azt a hangzás alapján ítélik meg.
- Amit pedig szerintem mindenki ismer, hogy az elforgatott nyolcas a végtelen jelképe.
+Egy kis érdekesség
- A kilences számot az Isteni teljesség számának is tartják, mivel a hármas szám, amely a Szentháromságot szimbolizálja, háromszorosan van jelen a kilencben.
- A kilences magában foglalja az összes többi számot, ezért a befejezés és lezárás számának is tartják.
- Az ázsiai kultúrákban jelentős szerepet tulajdonítanak a róka szellemeknek, akiknek minél több farka van, annál bölcsebbek. Egyes leírások szerint, ha egy rókának kinő a kilencedik farka, fehérré vagy arany színűvé válik a bundája, illetve szinte már-már isteni erővel fog rendelkezni.
- A kínai kultúrában a teljesség és a hosszú élet szimbóluma.
Ha Téged is érdekelnek a számok és nem szeretnél lemaradni semmiről, akkor a honlapon már él a feliratkozás menüpont is A feliratkozók egy 20%-os kedvezményt kapnak, amit bármikor beválthatnak nálam!